Od roku 2014 vysíláme do Tanzanie dobrovolníky. Na tomto projektu s námi spolupracuje Slezská diakonie, Deti Afriky SK, Spoločenstvo evanjelickej mládeže, Yeddidias střední škola v Marethadu a LEA Ministry – Tanzania. Realizujeme tři různé dobrovolnické projekty: INVYT, INVYT+ a INVYT Junior. Tato iniciativa funguje už od roku 2014 a to díky spolupráci Dětí Afriky se Slezskou diakonií, Deti Afriky SK, SEM Spoločenstvo evanjelickej mládeže, Yeddidias střední škola v Marethadu a LEA Ministry – Tanzania, pod názvem INVYT, INVYT+ a INVYT Junior.

První generace dobrovolníků začala působit v Tanzanii v roce 2014.
Dobrovolníci v rámci INVYT působí v Tanzanii 8 – 9 měsíců. Jedná se o dlouhodobý program, kterého se mohou účastnit mladí lidé z České republiky a Slovenska. INVYT je zkratka anglického názvu: International volunteer year in Tanzania. INVYT+ je pro dobrovolníky, kteří se už zúčastnili programu INVYT a chtějí v projektu pokračovat většinou na jeden rok. A INVYT Junior je dvouměsíční služba hlavně pro mladší dobrovolníky aby se seznámili s podmínkami a prací ve škole.

Dobrovolná služba se realizuje na základní a střední škole Lea v Dongobeshi a na střední škole Yaedidia v Maretadu. Dobrovolníci participují na asistenční činnosti při výuce, rozvoji, představení a realizaci inovativních vyučovacích předmětů či kroužků, organizací volnočasových aktivit a podpoře administrativní činnosti. Cílem programu je dát dobrovolníkům prostor pro vlastní růst a učení a zároveň zlepšit kvalitu života lidí v místní škole i komunitě. Pravidelně zveřejňujeme výzvy, kdy hledáme nové dobrovolníky, ale pokud máte jakékoliv otázky týkající se dobrovolnictví, kdykoliv nás můžete kontaktovat.

Blogy dobrovolníků INVYT